2019-09-17

AktualnościFotorelacja z targów Interlight Russia

W dniach 10-13 września firma KLUŚ przedstawiła swoje produkty na targach Interlight Russia 2019, w Moskwie.

2019-08-21
Profile KLUŚ oświetliły pokaz mody „The colorful collection JJ”.

Projektant mody męskiej Jose Jhan we współpracy z naszym dystrybutorem z Dominikany – Evolucion Bmp. S.R.L. stworzyli niezwykłe oprawy oświetleniowe dla pokazu mody „ThecolorfulcollectionJJ”. Wykorzystując możliwości profili KUBIK-45 zbudowali przestrzenne, ażurowe oprawy LED, które równomiernie oświetlały modeli przechodzących przez środek konstrukcji. Taśmy LED Firmy KLUŚ z wysokim CRI 95+ zapewniły dokładne odwzorowanie kolorów i faktur prezentowanych ubrań mody męskiej.

Cieszymy się, że nasze rozwiązania są inspiracją do śmiałych, niekonwencjonalnych pomysłów. „Inspirujące oświetlenie LED” firmy KLUŚ po raz kolejny odnalazło kreatywne, otwarte umysły.

2019-03-06
Inspirujący impuls dzięki innowacyjnym rozwiązaniom LED firmy KLUŚ?

Pracując nad koncepcją architektoniczną, projektanci czerpią inspirację z różnych źródeł. Zachęcamy, aby w trakcie pierwszych decyzji projektowych, brać pod uwagę nie tylko funkcję i bryłę, ale również światło. Współczesne rozwiązania oświetlenia LED dostarczają bogate spektrum inspiracji i możliwości, dzięki którym światło może współtworzyć architekturę już na początkowym etapie koncepcji.


Przestrzenie, które są okazją do wykorzystania potencjału naszych systemów profili LED to m.in. wnętrza ze stropami różnej wysokości, z antresolami czy ścianami z rozrzeźbionymi strukturami. Oświetlenie i architektura wspierają się nawzajem kiedy oprawa LED rozświetla pomieszczenie światłem odbitym, tworząc subtelne sceny świetlne. Jesteśmy zwolennikiem i propagatorem projektowania, które „ukrywa” źródło światła, mając na uwadze odczucia i komfort użytkownika. Oświetlenie pośrednie – Indirect Lighting – jest dla nas niezwykle szlachetnym narzędziem w projektowaniu architektury czy produktu.

Nasze rozwiązania mogą zainspirować do tworzenia innej, wysublimowanej architektury. Dostarczają innowacyjnego impulsu szczególnie we wstępnej fazie kreacji.


Produkty KLUŚ znajdują głównie niekonwencjonalnych odbiorców. Nie oznacza to jednak, że architekci preferujący klasyczny design nie sięgają po nasze produkty oświetleniowe LED. „Niekonwencjonalny” oznacza w tym przypadku „thinking outside the box” („myślenie niestandardowe – poza pudełkiem” – ulubiona metafora Steve’a Jobsa). Zespół KLUŚ poszukuje rozwiązań poza przyjętymi standardami, czego najlepszym przykładem są liczne, międzynarodowe patenty. Projektujemy interpretując rzeczywistość „po swojemu” na bazie wieloletnich, co ważniejsze własnych, wielobranżowych doświadczeń.

Projektujemy i wdrażamy rozwiązania, dzięki którym:

- pięknie i funkcjonalnie oświetlisz projektowaną przestrzeń,
- zapewnisz wygodny, sprawny montaż ekipie budowlanej,
- Twój klient łatwo wymieni źródło światła LED w celach serwisowych, nawet w profilach do wbudowania w płytach gipsowo-kartonowych,
- atrakcyjnie zaaranżujesz wysokie przestrzenie podwieszonymi instalacjami z profili LED,
- podzielisz przestrzeń przy pomocy stojących opraw LED lub rozciągniętych między stropem, podłogą i ścianami,
- zamontujesz uszczelnione oświetlenie LED w podłogach, podjazdach i parkingach.

Jak zaplanować oświetlenie, aby projekt był zgodny z normami? Ile luksów, lumenów? Jaka temperatura barwowa pasków LED?

Nasi inżynierowie sprzedaży doradzą i dostarczą analizę wydajności świetlnej na podstawie wybranej oprawy LED w projektowanym wnętrzu. Dysponujemy plikami fotometrycznymi w formacie IES I LDT. Rzut pomieszczenia w zupełności wystarczy nam do wykonania potrzebnych obliczeń.

Dysponujemy szczegółowymi filmami instruktażowymi naszych rozwiązań popartymi zdjęciami z realizacji oraz uproszczonymi modelami 3D opraw LED.

Zdjęcia z realizacji są gotową inspiracją, a filmy bazą praktycznej wiedzy dla ekipy budowlanej. Filmy instruktażowe są nagrane w wysokiej jakości i zostały umieszczone na serwisach: VIMEOYOUTUBE oraz stronie  KlusDesign.pl.


Modele 3D opraw KLUŚ zapisane są w najpopularniejszych rozszerzeniach. Import plików 3D ułatwia projektowanie i zdecydowanie przyśpiesza etap koncepcyjny.Holding Liwa Sp. z o.o.

Michał Grzybek
Grażyna Grzybek
Marcin Stępniewski-Janowski
Przemek Kramarz
Juan Zardini
Joanna Wichłacz

2018-03-28
Profile KLUŚ w Jerozolimie

Kolejny przykład wykorzystania profilu LIPOD z osłoną mleczną HS-22, tym razem na stacji kolejowej w Jerozolimie.

2018-03-20
Targi Light + Building we Franfurcie

Duże zainteresowanie wzbudzają najnowsze produkty firmy KLUŚ na targach Light + Building we Franfurcie.

2018-01-30
Profile KLUŚ w Finlandii

Przedstawiamy kolejne interesujące przykłady użycia profili KLUS przez naszego fińskiego dystrybutora Epasuorevalo. W saunie wykorzystano: MICRO-ALU oraz PDS-4-ALU z osłonką Liger. Salon i kuchnia to: NISA-KON z osłonką HS. W pozostałych pomieszczeniach użyto MICRO-ALU.

2017-12-20
Profile KLUŚ w Danii

Przedstawiamy najnowszy projekt zrealizowany przez naszego Duńskiego przedstawiciela Danmind APS. W projekcie wykorzystano profil LIPOD oraz osłonkę MUN-22. Po raz kolejny profile KLUŚ idealnie wpisują się w skadynawski minimalizm i elegancję, tworząc niepowtarzalny projekt.

2017-12-01
Dworzec Zachodni z profilami firmy KLUŚ


Dworzec Zachodni z profilami firmy KLUŚ niebawem stanie się nową wizytówką Warszawy. W realizacji zastosowano profil LIPOD, oraz osłony HS-22 mleczne 17011. Diody zimne 7,6 W na mb. Został zastosowany pasek LED o szczelności IP65, natomiast sam profil nie został uszczelniony.

2017-11-12
Targi oświetleniowe INTERLIGHT MOSCOW 2017


Przedstawiamy najnowsze osiągnięcia firmy KLUŚ wspierając swojego dystrybutora na targach oświetleniowych INTERLIGHT MOSCOW. Rokrocznie rozwijamy i modernizujemy nasze stoisko, starając się przyciągnąć zainteresowanie publiczności.

2017-05-19
Nowości z Finlandii

Przedstawiamy ostatnie realizacje na terenie Finlandii z użyciem profili LED firmy KLUS. Nasz Fiński dystrybutor Epasuorevalo prezentuje inwestycje z wykorzystaniem profili Regulor, Lipod, Liger, Larko oraz Kopro. Na szczególną uwagę zasługuje oświetlenie budynku "Spektri Business park Espoo - Aulan valoteokset". Do oświetlenia 4 piętrowego lobby wykorzystano profil KOPRO osadzony w drewnianej konstrukcji zwieszonej z sufitu. Elegancja, praktyczność i słynny skandynawski minimalizm połączone w spójną całość. To kolejny przykład na wszechstronne zastosowanie profili KLUS.

2016-12-13
Nowy certifikat PN-EN ISO 9001:2009

W grudniu 2016 roku firma KLUŚ została poddana finalnemu audytowi certyfikującemu. Potwierdził on uzyskanie certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością dla normy ISO 9001:2009.

2016-12-02
Targi LUX LIVE 2016 w Londynie - firma KLUŚ prezentuje swoje produkty wraz z brytyjskim partnerem - firmą Mr. Resistor.

W dniach 23-24 listopada w Londynie firma KLUŚ, przedstawiła swoje produkty na targach LUX LIVE. Firma Mr Resistor, nasz przedstawiciel w Wielkiej Brytanii, wspierała handlowców KLUŚ.2016-11-18
Targi LED Specifier Summit w listopadzie 2016 roku w Chicago.

System ekspozycji firmy KLUŚ sprawdza się doskonale zarówno na dużych imprezach jak i mniejszych, jednodniowych targach. Nasze ekspozytory stanowią doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza gdy szybkość i łatwość montażu gra istotna rolę.


2016-11-16
Targi przemysłu elektronicznego MATELEC w Madrycie z udziałem dystrybutora firmy KLUŚ

Nasza firma wraz z dystrybutorem wzięła udział w kolejnej edycji targów MATELEC. Przedstawiliśmy nasze komponenty oświetleniowe na jednej z ważniejszych ekspozycji przemysłu elektrycznego w 2016 roku. Prezentowaliśmy próbki naszych produktów, jak też cały system ekspozycji, ozdobiony elegancką oprawą podwieszaną.
2016-11-16
Firma KLUŚ wspiera swojego dystrybutora na targach oświetleniowych INTERLIGHT MOSCOW.

W dniach 8-10 listopada 2016 roku firma KLUŚ wsparła swojego dystrybutora na targach INTERLIGHT w Moskwie. Już od roku testujemy i rozwijamy nasz system ekspozycji. Ozdabiamy nasze stoiska eleganckimi oprawami, zbudowanymi z produktów z naszej oferty.
2016-09-26
Nowy certifikat PN-EN ISO 9001:2009

W grudniu 2016 roku firma KLUŚ została poddana finalnemu audytowi certyfikującemu. Potwierdził on uzyskanie certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością dla normy ISO 9001:2009.


2016-05-25
Profile firmy KLUŚ zastosowane na fasadzie Akademii Muzycznej we Wrocławiu

Budynek Akademii Muzycznej we Wrocławiu zyskał pięknie oświetloną fasadę. W projekcie wykorzystano profile firmy KLUŚ.2016-05-04
Targi Light Fair International 2016 w San Diego

Pod koniec kwietnia 2016, firma KLUS wystawiła swoje produkty na targach Light Fair International w San Diego.