2020-02-28

Fotorelacja z międzynarodowych targów ELEC.TEC 2020 w Atenach

Nasze rozwiązania dla przestrzeni publicznej, wystawiennictwa, wnętrz biurowych oraz mieszkalnych spotkały się z żywym zainteresowaniem przybyłych gości.

2020-02-10
Fotorelacja z targów ŚWIATŁO 2020 w Warszawie

System ekspozycji firmy KLUŚ sprawdza się doskonale zarówno na dużych imprezach jak i mniejszych, jednodniowych targach. Nasze ekspozytory stanowią doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza gdy szybkość i łatwość montażu gra istotna rolę.

2020-01-07
Drewno i aluminium - niezwykła instalacja świetlna autorstwa Erwina Cott

Artysta Erwin Cott, współpracując z naszym dystrybutorem Evolucion Bmp. S.R.L., stworzył przestrzenną rzeźbę, która skłania do refleksji czym jest sztuka, życie, światło.
Do jej budowy użyto wygiętych opraw LED na bazie profili MICRO-ALU, wbudowanych w drewniane plastry. Całość została podwieszona na zawieszkach PUSZ-LIN-ZD.
Końcowy efekt to olśniewające połączenie natury z nowoczesną technologią.

Rzeźba „The HiVe” została zaprezentowana podczas Tygodnia Designu na Dominikanie.

2019-12-20
Praktyczne oświetlenie kawiarni w czeskiej Pradze

Kawiarnia "The Miners Coffee & Characters" to miejsce spotkań, rozmów, wydarzeń kulturalnych i znakomitej kawy.
Jasne, lekkie wnętrze, o precyzyjnie wyznaczonych strefach funkcjonalnych, wymagało zastosowania opraw oświetleniowych LED o konkretnym przeznaczeniu.
W centralnym miejscu kawiarni podwieszono profile DES, które zapewniają mocne oświetlenie ogólne. Strefę dla klienta oświetla jeden długi profil LED. Natomiast nad ladą, DES tworzy duży prostokąt, który dobrze doświetla obszar pracy.

Na antresoli dwa długie stoły oświetlono podwieszanymi oprawami LED 3035. Mocne, jasne światło na blat dobrze sprawdzi się np. podczas szkoleń parzenia i degustacji kawy. Dodatkowe oprawy 3035 doświetlają także wejście oraz schody na antresolę. Profile DES oraz 3035 mają wykończenie w modnej czerni.
Oświetlenie LED powstało przy współudziale naszego dystrubutora Alumia cz s.r.o. Projekt oraz materiał zdjęciowy zrealizowała firma Luxifer s.r.o

2019-12-16
Oprawa LED na bazie profilu 3035 w industrialnym otoczeniu

Kameralne bistro KRO Kitchen w czeskiej Pradze to miejsce, które może być inspiracją dla każdego kto lubi industrialny design i nieprzeciętne pomysły.
Surowe wnętrze zostało oświetlone profilami 3035 podwieszonymi na stalowych linkach. Całość tworzy dynamiczny kształt błyskawicy, która biegnie wzdłuż całego pomieszczenia. Ta pomysłowa konstrukcja LED znakomicie doświetla całe pomieszczenie jednocześnie nadając mu charakter.
Oświetlenie LED powstało przy współudziale naszego dystrubutora Alumia cz s.r.o. Projekt oraz materiał zdjęciowy zrealizowała firma Luxifer s.r.o

2019-11-22
AktualnościProfile marki KLUŚ oświetlają ekspozycję w nowojorskim, luksusowym domu towarowym Saks Fifth Avenue

Saks Fifth Avenue, położony przy Piątej Alei, jest jednym z najbardziej eleganckich domów towarowych na świecie. W wyniku szeroko zakrojonych prac renowacyjnych budynku, zostało ukończone szóste piętro, które na powierzchni 750m2 prezentuje ponad 60 luksusowych marek obuwia męskiego.

Dla większej wygody kupujących dobudowano schody, które od spodu są podświetlone oprawami LED marki KLUŚ.
Użyto profili HR-ALU oraz taśm LED WP-K-35-1910-HD-IP65-24V o białej barwie światła.
Oprawy są wbudowane w posadzkę i tworzą wzajemnie przecinające się linie światła, które dodatkowo odbijają się w lustrzanych powierzchniach schodów.
Profile KLUŚ, dzięki swojej minimalistycznej formie, pozwalają tworzyć różnorodne instalacje oświetleniowe LED. Tak stworzone kompozycje pasują nawet do najbardziej luksusowych wnętrz.

Projekt oświetlenia: 37 Volts Light Studio

2019-11-21
Firma KLUŚ na targach LUX LIVE 2019 w Londynie

W dniach 13-14 listopada zaprezentowaliśmy nasze produkty na londyńskich targach oświetleniowych LUX LIVE 2019. Nasze rozwiązania dla przestrzeni publicznej, wystawiennictwa, wnętrz biurowych oraz mieszkalnych spotkały się z żywym zainteresowaniem przybyłych gości.

2019-11-04
Warszawski biurowiec "Nowogrodzka Square" zachwyca subtelnie podświetloną elewacją

Nowoczesny biurowiec klasy A, położony w sercu miasta, został wkomponowany w zwartą zabudowę zabytkowych kamienic. Jego fasada współgra z otaczającą modernistyczną architekturą. Wysokiej jakości materiały wykończeniowe nadają mu szyku i prestiżu.


Swoje właściwe piękno biurowiec odkrywa dopiero po zmroku. Poszczególne moduły fasady zostały uzupełnione płytami z półprzejrzystego onyxu, a każdą z nich podświetlono oprawami LED marki KLUŚ. Łagodne światło podkreśla fakturę onyxu oraz zmiękcza „surowość” betonowej konstrukcji.
Całość tworzy efektowną iluminację, która dodaje elegancji budynkowi i jego otoczeniu.

Do tej niestandardowej konstrukcji użyto ponad 1300 metrów profili PDS-4-PLUS.

Wyposażono je w wysokiej jakości mleczne osłony LIGER oraz uszczelnione taśmy LED. Zastosowany model taśmy to 8K–WP- K-30-1220-24V 9.6W o ciepłej, białej barwie. Posiada ona wysokiej jakości komponenty co gwarantuje długą, stabilną i energooszczędną pracę. Oprawy LED zamontowano na mocownikach ze stali nierdzewnej.


W pobliżu budynku udostępniono wielkomiejski pasaż, który w ciągu dnia jest pełnym życia miejscem spotkań mieszkańców. Po zmierzchu pasaż, otoczony ciepłą iluminacją LED, tworzy kameralny klimat.
Cieszymy się, że po raz kolejny produkty marki KLUŚ zainspirowały do realizacji wyjątkowych projektów architektonicznych.

2019-03-06
Inspirujący impuls dzięki innowacyjnym rozwiązaniom LED firmy KLUŚ?

Pracując nad koncepcją architektoniczną, projektanci czerpią inspirację z różnych źródeł. Zachęcamy, aby w trakcie pierwszych decyzji projektowych, brać pod uwagę nie tylko funkcję i bryłę, ale również światło. Współczesne rozwiązania oświetlenia LED dostarczają bogate spektrum inspiracji i możliwości, dzięki którym światło może współtworzyć architekturę już na początkowym etapie koncepcji.


Przestrzenie, które są okazją do wykorzystania potencjału naszych systemów profili LED to m.in. wnętrza ze stropami różnej wysokości, z antresolami czy ścianami z rozrzeźbionymi strukturami. Oświetlenie i architektura wspierają się nawzajem kiedy oprawa LED rozświetla pomieszczenie światłem odbitym, tworząc subtelne sceny świetlne. Jesteśmy zwolennikiem i propagatorem projektowania, które „ukrywa” źródło światła, mając na uwadze odczucia i komfort użytkownika. Oświetlenie pośrednie – Indirect Lighting – jest dla nas niezwykle szlachetnym narzędziem w projektowaniu architektury czy produktu.

Nasze rozwiązania mogą zainspirować do tworzenia innej, wysublimowanej architektury. Dostarczają innowacyjnego impulsu szczególnie we wstępnej fazie kreacji.


Produkty KLUŚ znajdują głównie niekonwencjonalnych odbiorców. Nie oznacza to jednak, że architekci preferujący klasyczny design nie sięgają po nasze produkty oświetleniowe LED. „Niekonwencjonalny” oznacza w tym przypadku „thinking outside the box” („myślenie niestandardowe – poza pudełkiem” – ulubiona metafora Steve’a Jobsa). Zespół KLUŚ poszukuje rozwiązań poza przyjętymi standardami, czego najlepszym przykładem są liczne, międzynarodowe patenty. Projektujemy interpretując rzeczywistość „po swojemu” na bazie wieloletnich, co ważniejsze własnych, wielobranżowych doświadczeń.

Projektujemy i wdrażamy rozwiązania, dzięki którym:

- pięknie i funkcjonalnie oświetlisz projektowaną przestrzeń,
- zapewnisz wygodny, sprawny montaż ekipie budowlanej,
- Twój klient łatwo wymieni źródło światła LED w celach serwisowych, nawet w profilach do wbudowania w płytach gipsowo-kartonowych,
- atrakcyjnie zaaranżujesz wysokie przestrzenie podwieszonymi instalacjami z profili LED,
- podzielisz przestrzeń przy pomocy stojących opraw LED lub rozciągniętych między stropem, podłogą i ścianami,
- zamontujesz uszczelnione oświetlenie LED w podłogach, podjazdach i parkingach.

Jak zaplanować oświetlenie, aby projekt był zgodny z normami? Ile luksów, lumenów? Jaka temperatura barwowa pasków LED?

Nasi inżynierowie sprzedaży doradzą i dostarczą analizę wydajności świetlnej na podstawie wybranej oprawy LED w projektowanym wnętrzu. Dysponujemy plikami fotometrycznymi w formacie IES I LDT. Rzut pomieszczenia w zupełności wystarczy nam do wykonania potrzebnych obliczeń.

Dysponujemy szczegółowymi filmami instruktażowymi naszych rozwiązań popartymi zdjęciami z realizacji oraz uproszczonymi modelami 3D opraw LED.

Zdjęcia z realizacji są gotową inspiracją, a filmy bazą praktycznej wiedzy dla ekipy budowlanej. Filmy instruktażowe są nagrane w wysokiej jakości i zostały umieszczone na serwisach: VIMEOYOUTUBE oraz stronie  KlusDesign.pl.


Modele 3D opraw KLUŚ zapisane są w najpopularniejszych rozszerzeniach. Import plików 3D ułatwia projektowanie i zdecydowanie przyśpiesza etap koncepcyjny.Holding Liwa Sp. z o.o.

Michał Grzybek
Grażyna Grzybek
Marcin Stępniewski-Janowski
Przemek Kramarz
Juan Zardini
Joanna Wichłacz

2018-03-20
Targi Light + Building we Franfurcie

Duże zainteresowanie wzbudzają najnowsze produkty firmy KLUŚ na targach Light + Building we Franfurcie.

2018-01-30
Profile KLUŚ w Finlandii

Przedstawiamy kolejne interesujące przykłady użycia profili KLUS przez naszego fińskiego dystrybutora Epasuorevalo. W saunie wykorzystano: MICRO-ALU oraz PDS-4-ALU z osłonką Liger. Salon i kuchnia to: NISA-KON z osłonką HS. W pozostałych pomieszczeniach użyto MICRO-ALU.

2017-12-01
Dworzec Zachodni z profilami firmy KLUŚ


Dworzec Zachodni z profilami firmy KLUŚ niebawem stanie się nową wizytówką Warszawy. W realizacji zastosowano profil LIPOD, oraz osłony HS-22 mleczne 17011. Diody zimne 7,6 W na mb. Został zastosowany pasek LED o szczelności IP65, natomiast sam profil nie został uszczelniony.

2016-05-25
Profile firmy KLUŚ zastosowane na fasadzie Akademii Muzycznej we Wrocławiu

Budynek Akademii Muzycznej we Wrocławiu zyskał pięknie oświetloną fasadę. W projekcie wykorzystano profile firmy KLUŚ.