Klus Desing

O firmie

Myślą przewodnią firmy KLUŚ jest stworzenie systemu komponentów dla źródeł światła LED, który pozwoliłby konfigurować różne oprawy LED. Tym samym jesteśmy w stanie spełniać wysokie wymagania naszych klientów.


Idąc krok dalej niż budowanie gotowych lamp, zaprojektowaliśmy całą gamę profili LED, osłonek, zaślepek, zamocowań i innych akcesoriów, które pozwalają nam dopasować się do indywidualnych potrzeb. W naszej ofercie znajdują się zarówno małe profile LED o uniwersalnych zastosowaniach z aluminium i materiału MDF, jak i produkty przeznaczone do konkretnych sytuacji. Jeżeli połączyć to z szeroką gama akcesoriów służących do mocowania, uszczelniania i zasilania opraw LED oraz dużym wyborem taśm LED, otrzymujemy ilość rozwiązań, przy której jedynym ograniczeniem staje się wyobraźnia. Możemy tworzyć lampy LED podwieszane, wolnostojące, oprawy kinkietowe lub zamaskowane oprawy wpuszczane. Dzięki temu oświetlenie LED marki KLUŚ sprosta potrzebom meblarstwa, wystawiennictwa, scenografii, architektury wnętrz i wielu innych dziedzin.


Dzięki rozbudowanej sieci przedstawicieli oraz oddziałowi w USA nasze produkty oświetleniowe LED są sprzedawane w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, m. in. W Rosji, Australii, Kanadzie oraz kilkunastu krajach na terenie Europy i Azji. Jednocześnie nasza firma co roku obecna jest na najważniejszych imprezach targowych, gdzie prezentujemy ciągle rozwijającą się ofertę, pozyskujemy nowych przedstawicieli i dbamy o to by zawsze być na bieżąco z najnowocześniejszymi trendami w branży oświetleniowej w technologii LED.


Reagując na sygnały naszych klientów, płynące do nas na targach jak i w codziennej sprzedaży, cały czas projektujemy nowe rozwiązania techniczne. Nasze bogate doświadczenie, obejmujące także zagadnienia z pokrewnych branż daje nam unikatowe możliwości. Potrafimy zrozumieć potrzeby klientów, pragnących tworzyć nowoczesne, niepowtarzalne projekty. Jeżeli szukasz rozwiązań technicznych dla unikalnego, nowatorskiego systemu oświetlenia LED – firma KLUŚ będzie w stanie ci je dostarczyć.Historia firmy KLUŚ

Tradycja naszej firmy sięga do lat siedemdziesiątych. Trzonem działania firmy był zawsze design. Działalność rozpoczęliśmy od projektowania, wdrażania i produkcji drobnych form użytkowych, potem mebli i drzwi. Od roku 2006 firma zajmuje się projektowaniem wdrażaniem, produkcją i sprzedażą systemów oświetlenia LED.
2006 r. Początki projektowania systemu profili LED wraz z akcesoriami.


To nowoczesne, energooszczędne źródło światła nie posiadało jak dotąd elementów, które pozwalałyby zintegrować je z otoczeniem w estetyczny sposób. Taśmy LED były wówczas przyklejane bezpośrednio do podłoża, niczym nie osłonięte ani nie chronione przed warunkami zewnętrznymi. Rozumiejąc potrzeby meblarstwa i architektury wnętrz, zaprojektowaliśmy system komponentów przeznaczony właśnie dla technologii LED. Składają się na niego profile LED wykonane z aluminium bądź materiału mdf, oraz liczne akcesoria takie jak zaślepki, osłonki oraz różnego rodzaju zamocowania. Ten modułowy system pozwala na tworzenie szczelnych, lekkich i estetycznych opraw oświetleniowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Prezentując nasze profile LED na licznych targach oświetleniowych w kraju i za granicą, zyskaliśmy sobie uznanie klientów indywidualnych jak i dystrybutorów. Dzięki tym ostatnim, nasze produkty trafiają obecnie do klientów w kilkudziesięciu krajach na terenie Europy, a także w Azji, Australii i USA.

W 2009 roku firma zakończyła budowę „Domu bez Żarówki”, pierwszego budynku wykorzystującego tylko i wyłącznie źródła światła LED.

Budynek ten stanowi od tego czasu siedzibę naszej firmy, jak również showroom dla klientów. Stale rozbudowujemy naszą ofertę, wzbogacając ją o nowe produkty aby sprostać wymaganiom dynamicznie rozwijającego się rynku. Wychodząc od niewielkiej liczby profili do zastosowań meblarskich, stworzyliśmy kompleksowy system pozwalający budować oprawy różnych rozmiarów i kształtów, do podświetleń i oświetlenia głównego, nabudowanych, podwieszanych, wpuszczanych bądź wolnostojących. Wszystko to z zachowaniem zasady by poruszać się w systemowych rozwiązaniach technicznych. Pozwala nam to zaspokajać indywidualne potrzeby naszych klientów.


Dom bez żarówki